Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole Miejskie Nr 7 w Lesznie

Aktualności

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji " Leszno - Rowerowa Stolica Polski 2024"

https://www.leszno.pl/Rowerowa_Stolica_Polski_2024_.html

 

W ten piękny słoneczny dzień (6.06.), do Naszego Przedszkola przybyły całe rodziny, na które czekało moc atrakcji: dmuchańce, balony, wata cukrowa, gofry i inne pyszne smakołyki. Dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy oraz zobaczyć cudowny występ mażoretek , Emilki Dudzinskiej oraz tańca breakdance. Można było zobaczyć również szybowca i nakarmić alpaki oraz kozę. Dla naszych milusińskich przygotowana została również klimatyczna strefa chillout ???? to był cudowny dzieńPierwsza edycja projektu pt. „ Podróże Misia Uszatka” - zakończona.

 

Przez ostanie pół roku, wspólnie z Misiem Uszatkiem odwiedziliśmy: Polskę, Francje, Włochy, Grecję, Hiszpanię i Ukrainę. Poznaliśmy ciekawostki o krajach i sprobowaliśmy tradycyjnych potraw.
A tak wyglądało podsumowanie projektu w dniu dzisiejszym :)

 
Buen día

Tak nas przywitał w poniedziałek Miś Uszatek- zabierając w podróż po kolejnym kraju… Hiszpania - było przepięknie. 


W piątek tj. 17 maja - rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny na etapie wewnętrznym  pt.„PRZYRODA W CZTERECH PORACH ROKU”, którego organizatorem jest Przedszkole Miejskie nr 19 im. Leśna Kraina w Lesznie. Konkurs wygrała Anastazja z grupy Zajączki.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za przepiękne zdjęcia. 

 


Kto nie był jeszcze w Grecji, może to nadrobić, wybierając się w podróż po niej z Misiem Uszatkiem i Jeżykami.. Tydzień grecki trwa w najlepsze !!


6 maja, został rozstrzygnięty konkurs na etapie przedszkolnym pt. - Eko jest lepsze.. W kolejnym etapie, będą Nasze Przedszkole reprezentować Ignacy S. - z grupy Biedronki oraz  Kacper H.- z grupy Wiewiórki .      

Gratulujemy i dziękujemy za przepiękne prace wszystkim dzieciom!!


2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste i polskie symbole narodowe. 30 kwietnia 2024 r. wszystkie grupy zebrały się na placu przedszkolnym by wspólnie świętować ten ważny dla Polaków dzień.


Miś Uszatek nadal podróżuje :) Tym razem wybrał się do Włoch, a jego kompanami były Biedronki :) 


24 kwietnia, grupa Zajączki reprezentowała Nasze Przedszkole na Festiwialu Tańca organizowanym w MOKu. 


Kwiecień jest miesiącem Świadomości Autyzmu. Nasze Przedszkole, dołączyło do ogólnopolskiego projektu "Niebieskie Igrzyska". W związku z tym dzieci wybrały się na spacer po Zatorzu rozdając mieszkańcom ulotki z informacjami na temat autyzmu oraz niebieskie balony. W poniedziałek, 22 kwietnia brały udział w igrzyskach.


Dnia 17.04.2024. odwiedziła nasze przedszkole Pani Joanna Pierzchała - Musielak, pisarka, autorka książeczki dla dzieci pt: "Magiczne słowa"???????? celem spotkania było rozwijanie u dzieci zamiłowania do czytania oraz przekazanie takich wartości jak: dobro, miłość, przyjaźń. Dziękujemy za spotkanie !


Nasze przedszkole dołączyło do akcji "Chusteczkowo". Prosimy o przynoszenie chusteczek mokrych i suchych do dnia 30.04.2024r. Dziękujemy za okazane serce.


Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice :) Przypominamy o naszych trzech-  EKO - konkursach !!! 

 

 


Miś Uszatek wybrał się w kolejną podróż... Tym razem do Francji, a w podróży pomagały mu Sarenki :) 
 

 


 

 

"Jak w Przedszkolu Miejskim nr 7 w Lesznie wiosnę witano. Rodzice się popisali.." Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na portalu- leszno24.pl 

https://leszno24.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/64590_jak-w-przedszkolu-miejskim-nr-7-w-lesznie-wiosne-witano-zdjecia-i-film-.html


20 marca przy SP 7, Grupa "Sarenki" reprezentowała Nasze Przedszkole podczas Międzyprzedszkolnych Zawodów Sportowych- "Bieg po zdrowie". Zabawy ruchowe sprawiły, że dzieci wspaniale bawiły się.


Podróże po Polsce, to także "zapoznanie" naszych Przedszkolaków z tradycyjną kuchnią naszego kraju... Krasnale poczęstowały wszystkie grupy Gzikiem ;) 


A tak było pięknie w Naszym Przedszkolu od poniedziałku :) Miś Uszatek w podróż po Polsce wyruszył z najmłodszą grupą- Krasnalami :)

 

 


A gdzie ten Pan wybiera się ?

Od poniedziałku- 11 marca w Naszym Przedszkolu rozpoczęliśmy projekt pt. "Podróże Misia Uszatka". Wycieczkę zaczynamy od zwiedzania Polski :)

 


W piątek, 15 marca odwiedził nas teatrzyk Herbi z przedstawieniem pt. "Baśń o 12 miesiącach". Naszym Przedszkolakom bardzo podobało się!!


Szanowni Rodzice, przypominamy, że nadal trwa nabór do Naszego Przedszkola ! 

 

 

 


 

 


 


Konkurs z okazji 104 rocznicy powrotu Leszna do Macierzy -pt. „Leszno - moja mała ojczyzna”rozstrzygnięty!!!
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!


Dobrze znać historię swojego miasta. 
W tym roku, 17 stycznia Leszno świętuje 104 rocznicę powrotu do Macierzy. Z tej okazji Nasze Przedszkole odwiedził Pan Mateusz Szałata- historyk i autor książki 
pt. „Bronisław Kotlarski 1893-1939. Droga wielkopolskiego patrioty”.
Razem z Panem Mateuszem mieliśmy okazję przenieść się do roku 1920 i poznać historię powrotu Leszna do Macierzy. 

Dziękujemy !

 


 


 


Szanowni Rodzice 

Rozliczając podatek dochodowy za rok 2023 możecie Państwo przekazać 1,5% podatku na rzecz naszego przedszkola.

Na terenie wokół przedszkola chcemy stworzyć Naukowy Plac Zabaw. Głównym naszym założeniem jest edukacja przez zabawę, dlatego zakup odpowiedniego sprzętu wpłynie na rozwój naszych wychowanków, pozwoli na prowadzenie eksperymentów na świeżym powietrzu, a przede wszystkim pobudzi kreatywność przedszkolaków.

Jak to zrobić? Więcej informacji w linku :

https://fsmm.pl/8108/doposazenie_placu_zabaw?fbclid=IwAR23Qwk1f64MrunPG25uVs9-XYKK4jR2fSQaKLXFkPQTmYFS9XrZ9InGDG0

 

 


 
 

 


W tym roku, Mikołajki były bardzo wyjątkowe....Przedszkole odwiedziły Śnieżynki z prezentami od Mikołaja i każdy przedszkolak został obdarowany słodkościami. Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem.

27 listopada w dwóch grupach odbyło się takie Pasowanie na Przedszkolaka.
Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania.

 


 


Rada rodziców serdecznie zaprasza na Bal Karnawałowy ☺️
Szczegóły poniżej.

 


 


W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

 

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości orazchęci poznawania naszej ludowej tradycji.


24 listopada był dla Przedszkola- ważnym dniem. Obchodziliśmy święto Naszego Patrona- Misia Uszatka. Najmłodsze grupy- Krasnale i Sarenki poszukiwały skarbu ukrytego przez Misia, starsze grupy- Bierdronki, Wiewiórki, Zajączki i Jeżyki wzięły udział w warsztatach poświęconych Misiowi Uszatkowi. W tym tygodniu, bardzo dużo działo się w Naszym Przedszkolu. We wtorek odwiedził nas Iluzjonista- Armand Górny, który zabrał nas do świata magii i iluzji. 

Środa- była dniem Kina Sferycznego. Nasi mali widzowie, przenieśli się w  trójwymiarową przestrzeń, która owocowała w wizualne i fonetyczne odczucia. Przestrzeń kosmiczna, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, stworzyły realistyczne widowisko. 

A w piątek obchodziliśmy święto Naszego Patrona- Misia Uszatka.

Poniżej któtka fotorelacji z ostnich wydarzeń, więcej zdjęć znajdą Państwo na naszej FB stronie. 

Spotkanie z magią...

Kino Sferyczne

 11- listopada
uczcić wielkie święto nam wypada.
Polska znów stworzyła jedność,
​odzyskała niepodległość…

 

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Przygotowana została przez grupę Zajączków.
Dzieci recytowały wiersze opowiadające historię odzyskania przez Polskę niepodległości, zaśpiewały piosenki i zatańczyły. 

O godz. 11:11 został odśpiewany wspólnie Hymn Polski.


Góra Grosza w Naszym Przedszkolu !

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. Nasze przedszkole również włączyło się do akcji. Gorąco zachęcamy Państwa do jej wsparcia.

Zebrane pieniądze przekazane zostaną na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i te które nie wychowują się w swojej rodzinie.  

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza.
Zebrane pieniądze przekazane zostną 
 na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie.

W ostatnim tygodniu października we wszystkich grupach w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. Dzieci poznały walory warzyw z rodziny dyniowatych i przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmikami, wierszykami, zabawami, konkursami i tańcami, a na korytarzach naszego przedszkola można było podziwiać przepiękne "dzieła" wykonane z dyni.


Dzień warzyw i owoców 2023

25 października w naszym przedszkolu królowały owoce i warzywa. W holu przedszkola zagościła wystawa owoco- warzywnych plakatów przygotowanych przez poszczególne grupy. Były tańce, pyszne szaszłyki oraz sałatki i mnóstwo dobrej zabawy! 


Mała sadzonka, którą trzymały w rękach przedszkolaki, to początek wielkiej akcji #sadziMy. Każda grupa posadziła drzewko, którym będzie się opiekować i obserwować jego wzrost. Dbanie o naturę to ważna sprawa ????


Za nami finał kolejnej akcji Jabłuszko w Lesznie. W tym roku owoce dotarły do 170 miejsc nie tylko w Lesznie i okolicach, a nawet do oddalonej o prawie 100 kilometrów Legnicy. Cały dochód ze sprzedaży owoców pozwoli na leczenie i rehabilitację ósemki dzieci.


19 października gościliśmy w naszym przedszkolu  teatr POMPON z Leszna.

W przedstawieniu pt. "Czarna chmura"  brały udział dzieci z całego przedszkola.


W związku z niewyobrażalną tragedią, jaka wydarzyła się wczoraj w Poznaniu- łączymy się w bólu z Rodzicami Chłopca oraz Kadrą przedszkola.

Serce pękło na milion kawałków….


KOCHANI RODZICE!W imieniu całej społeczności przedszkolnej składamy serdeczne podziękowania za przepiękne życzenia, upominiki oraz wszelkie dowody sympatii, którymi zostałyśmy obdarzone z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękujemy za każde dobre słowo, za każdy uśmiech.

Jesteśmy z Wami i dla Was!


10 i 11 pażdziernika Nasze Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach sportowych w Leszno Tenis Klub. Zabawa była przednia. 

Dziękujemy za zaproszenie. 

 


6.10.2023 nasze „Biedronki” wybrały się na leszczyński Rynek, by wiąć udział w kolejnej edycji imprezy- „Powrót Króla". Przedszkolaki nie tylko powitały króla Stanisława Leszczyńskiego z małżonką Katarzyną, ale także zaprezentowały, przygotowane specjalnie dla niego występy artystyczne. Były tańce i śpiewy, ale przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach tego święta.
 
 
 

Drodzy Rodzice, miło nam poinformować, iż Projekt nr 13- BEZPIECZNY RELAKS NA ZATORZU- znalazł się w gronie zwycięzców. 

Dziękujemy za Państwa oddane głosy - dzięki nim otrzymamy nową nawierzchnię przy wjeździe do Przedszkola nr 7 i miejsca parkingowe!


27 i 29 września, grupy Zajączki i Biedronki  oraz Sarenki i Wiewiórki wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Agroturystycznego w Tworzankach by świętowć Dzień Pieczonego Ziemniaka... 

Więcej zdjęć, znajdą Pańswto na Naszym profilu FB. 


Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci !

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce kasztanów, którą prowadzimy od września do listopada :)

W ramach zebranych funduszy- zaprosimy do Nas Teatrzyk "Pompon".

Dziękujemy !

                                                                                            


Drodzy Rodzice 

Jestemśmy na Facebook'u.

Serdecznie zapraszamy !

https://www.facebook.com/profile.php?id=61550896814247

 

 


Rozpoczynamy nowy rok przedszkolny 2023/2024! 
 
Przed Nami nowe, ciekawe wyzwania, radosne przygody i mnóstwo dobrej zabawy, czyli to, co w w Misiu Uszatku  lubimy najbardziej!Z takimi nauczycielami,  możecie być pewni, że ten rok będzie fascynujący i pełen ciekawych odkryć! Wszystkiego szczęśliwego!

 


GRATULACJE ! GŁÓWNA NAGRODA ZDOBYTA!

 W roku szkolnym 2022/2023  nasze Przedszkole wzięło udział w XV edycji ogólnopolskiego programu Kubusiowi Przyjaciele Przyrody. W trakcie różnych działań edukacyjnych uświadamiano dzieciom znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin oraz rozumienie potrzeby jej oszczędzania, kształtowano świadomość ekologiczną - jak postępować, aby chronić środowisko naturalne, zwracano uwagę na niebezpieczeństwa zagrażające środowisku ze strony człowieka. Podsumowaniem programu był konkurs „Co to znaczy być Kubusiowym Przyjacielem Przyrody?”.

Jury konkursu pozytywnie oceniło kreatywny, oryginalny i twórczy sposób prezentujący zasady, jakimi kieruje się prawdziwy przyjaciel natury, przedstawione w przesłanym filmie   i w dniu 23 maja 2023r. przyznała Przedszkolu I miejsce i nagrodę główną – wyposażenie  i urządzenie ekopracowni wartości 45 tysięcy złotych.

Autorami i realizatorami pomysłu pracy konkursowej były nauczycielki Natalia Burda-Marchwacka, Małgorzata Jarewska, Kinga Pluta wraz dziećmi 5-letnimi z grupy Biedronki.

Cieszymy się niezmiernie, że działania Przedszkola na rzecz ochrony przyrody zostały zwieńczone tak spektakularnym sukcesem. 

Barbara Walczak

Dyrektor

 


 

 

 

Grupa "Zajączki" wzięła udział w roku szkolnym 2019/2020 w V Ogólnopolskim Projekcie WIELKIEJ LIGII CZYTELNIKÓW i zdobyła Certyfikat Placówki Aktywnie Promującej Czytelnictwo wśród dzieci i rodziców


http://przedszkole7leszno.pl/pliki/plik/certyfikat-2020-1-p7leszno-1594129094.pdf

 

PROJEKT- NAUCZANIE ZDALNE

 

 

Zapraszamy wszystkie grupy przedszkolne do wzięcia udziału w projekcie pt. "Zdalne nauczanie, to nie problem, a wyzwanie. My dajemy radę!". 

Szczegóły dotyczące realizacji projektu znajdują się w załączniku :)

 

http://przedszkole7leszno.pl/pliki/plik/projekt-nauczanie-zdalne-1587983359.docx

 

KARTKA DLA MEDYKA- FILM

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu z naszymi przedszkolakami w roli głównej, który powstał na potrzeby akcji: "Kartka dla medyka". Film znajduje się w załączniku. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie :)

https://www.youtube.com/watch?v=bM-iXuELk9A&fbclid=IwAR2pbJG2o5niRkWJCMUkdsXU61pj3cooW4oAUXtMC6neNDqRbn2PpZHEe98

 

Dyplom za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego

Dyplom za udział grupy Wiewiórki w I Przedszkolnym Festiwalu Tańca

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.