O instytucji

UWAGA! RODZICE!

1. PRZEDSZKOLE CZYNNE JEST W GODZINACH: OD 630 DO 1630-.

2. DZIECKO NALEŻY PRZYPROWADZAĆ I ODBIERAĆ PUNKTUALNIE – ZE WZGLĘDU NA POSIŁKI SPOŻYWANE W JADALNI

–  NIE MA MOŻLIWOŚCI W TYM SAMYM  CZASIE ODEBRANIA DOMOFONU W SALI

1. W NASZYM PRZEDSZKOLU OBOWIĄZUJE ZASADA, ŻE DZIECI PRZYPROWADZA I ODBIERA OSOBA DOROSŁA ZNANA NAUCZYCIELCE.
  2. W PRZYPADKU ODBIERANIA DZIECKA PRZEZ OSOBY NIEZGŁOSZONE WYCHOWAWCY NA POCZĄTKU ROKU NALEŻY PRZEDSTAWIĆ PISEMNE UPOWAŻNIENIE OD RODZICÓW DZIECKA I OKAZAĆ DOWÓD TOŻSAMOŚCI.
  3. NIE WOLNO POZOSTAWIAĆ DZIECKA SAMEGO W SZATNI!
  4. DRZWI PRZEDSZKOLA ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA SĄ ZAMKNIĘTE – WEJŚCIE PO NACIŚNIĘCIU DOMOFONU Z NAZWĄ GRUPY DZIECKA.
  5. RODZICÓW DZIECI MŁODSZYCH PROSIMY O POZOSTAWIENIE W SZATNI PODPISANEJ ZMIANY UBRANIA DLA DZIECI NA „WSZELKI WYPADEK”.
  6. W SPRAWIE INFORMACJI O DZIECKU MOŻNA DZWONIĆ POD NUMER TELEFONU 65-520-79-49. INFORMACJI UDZIELI DYREKTOR LUB REFERENT.
  7. ZABRANIA SIĘ WPROWADZANIA NA TEREN PRZEDSZKOLA I PLACU ZABAW PSÓW.
  8. W PRZEDSZKOLU NIE MA WÓZKARNI, DLATEGO PROSIMY O PRZYPROWADZANIE DZIECI PIESZO. ZABRANIA SIĘ POZOSTAWIANIA WÓZKÓW, ROWERKÓW ITP. W HOLACH ANI PRZED WEJŚCIEM - JEST TO DROGA EWAKUACYJNA.
  9. ZA POZOSTAWIONE PRZED PRZEDSZKOLEM ROWERY, WÓZKI ITP. NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI. ROWERKI DZIECIĘCE NALEŻY POZOSTAWIAĆ OBOK BUDYNKU GOSPODARCZEGO.

INFORMACJE I USTALENIA RADY RODZICÓW

SKŁADKI NA RADĘ RODZICÓW:

WYSOKOŚĆ DOBROWOLNEJ SKŁADKI NA RADĘ RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 WYNOSI 90 ZŁ PŁATNE W DWÓCH RATACH: do dnia 28.X.2019 r. i 28.II. 2020r.

DOBROWOLNA SKŁADKA NA RZECZ GRUPY WYNOSI: 45 ZŁ WE WRZEŚNIU 2019 R., PO 5 ZŁ OD PAŹDZIERNIKA DO MAJA, 25 ZŁ  W LUTYM 2019 R.

PRZYPOMINAMY, ŻE Z IMPREZ OPŁACANYCH Z ZEBRANYCH ŚRODKÓW NA RADĘ RODZICÓW KORZYSTAJĄ TYLKO TE DZIECI, KTÓRYCH RODZICE DOKONALI WPŁATY. W TYM ROKU SZKOLNYM RODZIC MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O ZWOLNIENIE ZE SKŁADKI SKŁADAJĄC PISEMNY WNIOSEK DO RADY RODZICÓW W TERMINIE DO 3 PAŹDZIERNIKA BR.

PODSTAWĘ ZWOLNIENIA STANOWI TRUDNA SYTUACJA MATERIALNA, RODZINNA, ZDROWOTNA W RODZINIE (SAM FAKT POSIADANIA KILKORGA DZIECI NIE STANOWI PODSTAWY ZWOLNIENIA)

UBEZPIECZENIE DZIECI OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW - ZA UBEZPIECZENIE DZIECI ODPOWIADAJĄ RODZICE.

ORGANEM PROWADZĄCYM PRZEDSZKOLE JEST MIASTO LESZNO -    WYDZIAŁ EDUKACJI ZNAJDUJE SIĘ PRZY UL. PRZEMYSŁOWEJ 10.

NADZÓR PEDAGOGICZNY NAD PRZEDSZKOLEM SPRAWUJE KURATORIUM OŚWIATY W  POZNANIU DELEGATURA W LESZNIE, PLAC KOŚCIUSZKI 4.

DYREKTOR PRZEDSZKOLA PRZYJMUJE INTERESANTÓW W KAŻDY CZWARTEK W GODZINACH 800 DO 1400. (W POZOSTAŁE DNI TYGODNIA – ZE WZGLĘDU NA        PRACĘ Z DZIEĆMI – TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM UZGODNIENIU.)

*WARUNKI ODPŁATNOŚCI ZA USŁUGI PRZEKRACZAJĄCE PODSTAWY PROGRAMOWE:

PRZEDSZKOLE POBIERA OD RODZICÓW ODPŁATNOŚĆ ZA FAKTYCZNĄ LICZBĘ GODZIN POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU PONAD  5 BEZPŁATNYCH GODZIN OPIEKI, WYCHOWANIA I KSZTAŁCENIA  W WYSOKOŚCI  1 ZŁ  ZA  KAŻDĄ ROZPOCZĘTĄ  GODZINĘ ORAZ ZA KOSZTY SUROWCA ZUŻYTEGO DO PRZYRZĄDZANIA POSIŁKÓW W WYSOKOŚCI 6,00 ZŁ DZIENNIE (żywienie – 3 POSIŁKI: śniadanie + 2-daniowy obiad + podwieczorek)   PŁATNE Z DOŁU DO DNIA 15- GO NASTĘPNEGO MIESIĄCA.

PŁATNOŚĆ MOŻLIWA JEST WYŁĄCZNIE PRZELEWEM.

PRZYPOMINAMY O TERMINOWYCH WPŁATACH - ZA SPÓŹNIENIA NALICZANE SĄ ODSETKI KARNE.

PROSIMY O WPISYWANIE W TYTULE PRZELEWU IMIENIA I NAZWISKA DZIECKA! NIE RODZICA!

W TRUDNEJ SYTUACJI MATERIALNEJ RODZIC MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O REFUNDACJĘ WYŻEJ WYMIENIONYCH OPŁAT W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY RODZINIE UL. KORCZAKA 5

WYKAZ PROGRAMÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W PRZEDSZKOLU W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

NR DOPUSZCZENIA DYREKTORA

NAZWA PROGRAMU

AUTOR

REALIZATOR

PR -1/2019

NASZE PRZEDSZKOLE – PROGRAM EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

MAŁGORZATA KWAŚNIEWSKA, WIESŁAWA ŻABA-ŻABIŃSKA

PR -2/2019

MIŚ USZATEK NASZYM WZOREM – PROGRAM WYCHOWAWCZY - program własny

BOROWIEC DOROTA, CHWIEROT JOLANTA

PR -3/2019

WYKORZYSTANIE ELEMENTÓW METODY KNILLÓW I BAJKI TERAPEUTYCZNEJ W PRACY Z DZIEĆMI- program własny

NOWACKA TERESA

PRZEDSZKOLAK PRZYJACIELEM PRZYRODY, BADACZEM, ODKRYWCĄ- program własny

NATALIA BURDA- MARCHWACKA

WSZYSTKIE GRUPY WIEKOWE

UWAGA!  DZIECI DO PRZEDSZKOLA PRZYCHODZĄ ZDROWE!

Zgodnie z zaleceniami Podstawy programowej wychowania przedszkolnego każdego dnia uczestniczą w zajęciach na powietrzu (wyjątek stanowi bardzo wietrzna, mroźna pogoda, obfite opady deszczu)

OBOWIĄZKIEM RODZICÓW jest zapewnienie dziecku odpowiedniego ubioru- tj. ubieramy dzieci na tzw. „cebulkę”, jeżeli jest potrzeba dajemy kalosze, pelerynki, parasole, zimą dajemy rękawiczki, szale itd.

NIE MA MOŻLIWOŚCI POZOSTAWIANIA DZIECI W INNEJ GRUPIE NA CZAS WYJŚCIA NA POWIETRZE.

Administratorem danych osobowych jest Przedszkole Miejskie nr 7 im. Misia Uszatka  z siedzibą w Lesznie, ul. S. Żeromskiego 19.

Inspektorem danych osobowych jest Natalia Ratajewska,  z którą można się skontaktować za pomocą poczty elektronicznej ochronadanychosobowych24@gmail.com

Przedszkole posiada stronę internetową – jej adres to: https://przedszkole7leszno.pl

Listopad 2019